AC by Marriott otwarte

Pod koniec sierpnia 2017 roku przy pl. Wolności 10  został otwarty AC Hotel by Marriott. Jest to pierwszy hotel marki AC we Wrocławiu, jak i w Polsce. Hotel został umiejscowiony w zabytkowej kamienicy pochodzącej z 1875 roku, gdzie przed wojną znajdował się Centralny Bank Rzeszy.

Do dyspozycji gości zostało oddanych 91 pokoi, o wielkości od 20 do 40 metrów kwadratowych. W pokojach znajdują się dodatkowe udogodnienia – m.in. ekspres do kawy czy żelazko. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane. Niektóre pokoje posiadają okazałe tarasy z miejscem do wypoczynku i widokiem
na miasto.

Hotel został wyposażony w 4 sale konferencyjne (jedną na 75 osób, jedną na 30 osób i dwie mniejsze na 10 osób), restaurację, winiarnię, basen, strefę fitness, saunę, jacuzzi, siłownię, gabinet do masażu oraz AC Lounge - hol z barem, restauracją i miejscami wypoczynkowymi dla gości. Miejsca parkingowe dla gości dostępne są w pobliskim parkingu podziemnym Narodowego Forum Muzyki.

AC Hotel by Marriott Wrocław nie jest jedyną inwestycją hotelową w ostatnim czasie. Sektor hotelarski jest we Wrocławiu jednym z tych, które najszybciej się rozwijają, dlatego w ciągu następnych kilku lat planowane jest oddanie do użytku kolejnych obiektów.

Na chwilę obecną w stanie budowy znajduje się kilka obiektów hotelowych.

Jednym z nich jest hotel przy kompleksie, będący częścią kompleksu sportowego WKK przy ulicy Czajczej, który ma mieć 66 pokoi i posiadać standard 3–gwiazdkowy. Planowane otwarcie ACTIVE Hotel to koniec bieżącego roku. Przy skrzyżowaniu ulicy Gwarnej i ulicy Piłsudskiego powstaje 4–gwiazdkowy Best Western Premier City Centre, w którym planowane jest przygotowanie 64 pokoi. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2018 roku. Na Placu Strzegomskim budowany jest Condo Hotel, który ma posiadać 4–gwiazdkowy standard, 128 pokoi hotelowych oraz 13 apartamentów, zaś na Placu Katedralnym powstaje 5–gwiazdkowy MGallery by Sofitel, który będzie miał 192 pokoje. W XVI–wiecznej kamienicy na placu Nankiera również rozpoczęły się prace nad hotelem o charakterze butikowym, który będzie miał 40 pokoi o standardzie 4–gwiazdkowym.

W ciągu kilku najbliższych lat Wrocław wzbogaci się o kilka obiektów o wysokich standardach. Ponadto, sektor hotelarski rozwija się na tyle prężnie, że na kolejne lata plan zagospodarowania terenu pozwala na budowę kolejnych, nowych inwestycji hotelowych, m.in. przy ulicy Włodkowica, Legnickiej i alei Kasprowicza.

fot. AC Hotel Wrocław


AC Hotels by Marriott
AC Hotels by Marriott to lifestylowa marka należąca do globalnego portfolio 30 marek sieci Marriott International. Marka obecnie
obejmuje ponad 80 hoteli w Hiszpanii, Portugalii, Danii, Turcji, Francji i USA. Plany rozwojowe zawierają ponad 50 hoteli otwieranych
w ciągu najbliższych 3 lat w USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.
Więcej informacji: http://achotels.marriott.com.
Facebook: facebook.com/achotels

Dodano: 2017-09-14

Powrót